Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Kopřiva dvoudomá

28. 4. 2014

koprivy.jpgPěstování:

Kopřivu nemusíte pěstovat, s oblibou rostou přesně tam, kde je nechcete :) Roste totiž v jakékoliv půdě, je absolutně nenáročná a velmi odolná. Určitě znáte přísloví, že mráz kopřivu nespálí. Sice je význam přenesen na člověka, ale o kopřivách to platí téměř stejně.

Sběr a konzervace:

Vybírejte rostliny v čistém prostředí, kam nechodí pejskaři venčit své miláčky a kde není prašno. Ideální je vyhradit kopřivám malý kousek zahrady.

Nejčastěji se suší. Sušíme v nízké vrstvě ve stínu a průvanu, aby se rostliny nezapařily a nezčernaly, tím by se znehodnotily. Z mladých listů můžete udělat pesto nebo sirup. Lze je i zamrazit nebo vylisovat na tinkturu.

Použití v kuchyni:

Použití je velmi podobné jako u listového špenátu, také se špenát kopřivami často nahrazuje. Takže kromě dušení je využijete do nádivek, omelet, salátů, čajů, polévek a podobně. Aby vás kopřivy při úpravě nepálily, spařují se vodou asi 85°C teplou a nebo osmahnou na trošce oleje.

Léčebné účinky:

Mladé kopřivy využíváme hlavně na jaře na různé čistící čaje a kúry. Upravují činnost střev, jsou močopudné a žlučopudné, snižují hladinu cukru v krvi.. Při čistící kúře pijeme dva šálky odvaru denně po dobu maximálně 3 týdnů. Nemírné pití kopřiv může nepříznivě ovlivnit krvetvorbu. Šlehání mladými výhonky pomáhá proti revmatismu, protože se tím prokrví kůže. V kosmetice se využívá nálev k ošetřování vlasů a pleti.

Kopřivy se využívaly i v textilní výrobě jako barvivo a natě dospělých rostlin se sušily a spřádaly na vlákna.

Vlasová koupel z kopřiv:

100 g čerstvých kopřiv, 0,75 l vody, 0,25 l 8% octa.

Kopřivy zaalijeme vroucí vodou, po částečném zchladnutí přecedíme a přidáme ocet. Teplým nálevem přeléváme vlasy každý večer po dobu 10 dnů. Vlasy se tím velmi ozdraví a budou pružné a lesklé. Nálev je ale určen pouze pro tmavovlásky, světlovlásky by měly raději použít heřmánek.

Nálev lze dělat i ze sušených kopřiv.

Můžete také vyzkoušet:

https://mlsoty.estranky.cz/clanky/moucniky/slane-moucniky/koprivove-sufle.html

https://mlsoty.estranky.cz/clanky/moucniky/slane-moucniky/velikonocni-hlavicka.html

https://mlsoty.estranky.cz/clanky/moucniky/slane-moucniky/buchta-s-koprivou.html

https://mlsoty.estranky.cz/clanky/bezmase-a-dietni/rychle-vecere/zapecene-chleby-s-koprivami.html

https://mlsoty.estranky.cz/clanky/maso/ryby/pstruh-s-bylinkovym-briskem.html

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář