Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Saturejka

19. 10. 2013

saturejka-rocni.jpgPěstování:

Rostliny mají rády plné výsluní. Saturejka horská bude lépe prospívat v lehce alkalické propustné zemině, saturejce zahradní stačí běžná výživná zahradní zemina. Vysévá se v pozdnějším jaru, semínka se jen lehce zatlačí do hlíny, koření mělce. Pak je dobré ji trochu protrhat na vzdálenost asi 25 cm, aby lépe košatěla. Saturejka zahradní je vhodná i do truhlíků. Saturejku horskou koupíte jako sazeničku. Je velmi odolná, mám ji už mnoho let a i při mé péči - nepéči pořád žije

Sběr a konzervace:

Sbírá se, jakmile se objeví květy. Suším celé seříznuté natě a pak odrhnu lístečky. Lze ji i nakládat do oleje, nejlépe ve směsi dalších bylin - dobromysli, tymiánu, šalvěje apod. Zvládne dvojí sklizeň.

Použití v kuchyni:

Nejvíce ji využijete při vaření luštěnin, hlavně fazolí (snižuje nadýmavé účinky), ale je výborná i k masu, hodí se ke zvěřině, přidává se například do salámů a klobás. Je hlavní součástí známé směsi čubrica. Přidává se do bylinkových másel, do pomazánek a pod.

Léčebné účinky:

Díky vyššímu obsahu tříslovin má svíravé a protiprůjmové účinky. V kosmetice se odvar používá k omývání mastné pleti a k napařování obličeje. Povzbuzuje chuť k jídlu, pomáhá při nadýmání, dále jako kloktadlo a desinfekce.

Můžete vyzkoušet:

https://mlsoty.estranky.cz/clanky/maso/veprove/veprove-platky-na-saturejce.html

https://mlsoty.estranky.cz/clanky/maso/ryby/stika-pecena-s-bylinkami.html

Saturejka horská:

saturejka-horska.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář