Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Švábské anýzové figurky

7. 11. 2015

bili-kone.jpgOn je to tedy spíš staroněmecký recept, ne staročeský, ale pamětníci z blízkosti hranic si na tyto figurky prý pamatují, prodávaly se o jarmarcích a podobně. Název tedy nepochází od švábů, ale od Švábska =  nyní Bádensko - Württembersko a část Bavorska. Dříve bylo Švábsko rozlehlejší. Pokud nevlastníte dřevěné vyřezávané formy, můžete po rozválení vykrájet tvary klasickými vykrajovačkami nebo těsto namačkat do plechových formiček a vyklopit.

 

 

 

Suroviny:

2 vejce

250 g mletého cukru

špetka mleté vanilky

špetička soli

250 g hladké mouky

na špičku nože jedlé sody nebo kypřícího prášku do pečiva

špetka drceného anýzu do těsta nebo asi půl balíčku celého na plech

Postup:

Vejce s cukrem a kořením (viz. poznámka) šleháme do velmi husté pěny. Pak do ní zapracujeme mouku s kypřidlem. Těsto nesmí lepit, takže možná budete muset trošku mouky přidat, záleží na tom, jak velká máte vajíčka.

Těsto ihned rozválíme na asi 1 cm silnou placku, rozdělíme na části, které odpovídají formě. Forma je vymazaná olejem a vysypaná hladkou moukou. Plackou z těsta zakryjeme celý obrázek na formě a pomocí prstů těsto lehce vtlačíme do formy, aby se obrázek hezky obtiskl. Pak opatrně vyklopíme, položíme na plech vyložený papírem nebo fólií na pečení nebo vymazaný tukem a vysypaný moukou. Nožíkem odkrojíme přebytky těsta.

Těsto nenecháme dlouho stát, rychle osychá, je třeba s ním pracovat ihned.

Pečeme v troubě vyhřáté na 150°C asi 15-20 minut podle velikosti tvarů. Pečivo by nemělo zrůžovět na povrchu.

Po upečení a vychladnutí jsou tvary velmi tvrdé, je třeba péci s předstihem aspoň 4 týdnů a nechat rozležet. Tvrdosti ale můžeme využít ke zdobení - před pečením do pečiva vykrojíme dírku a pak můžeme pečivo zavěsit na šňůrku jako dekoraci.

Pozn.: V původním receptu se tvary kladou na anýz, kterým pokryjete dno plechu na pečení. Během pečení se do těsta zapečou. Mně se ale příliš nelíbila představa, že při konzumaci budeme muset rozkousávat celá velmi aromatická semínka. Takže jsem podrtila asi půl lžičky anýzu v hmoždíři a přidala rovnou do těsta. Vám ale nic nebrání to udělat klasicky

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář