Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Vegetariáni, vegani atd.

21. 6. 2013

Vegetariáni  jsou stručně řečeno lidé, kteří nejedí maso. Někteří akceptují maso rybí, ale většina ani to ne. Neodmítají mléko a vejce. Bílkoviny a jiné důležité složky masité stravy nahrazují sójou, obilninami a podobně. Pokud lidé přistupují k této stravě dostatečně fundovaně, nevidím problém. Mnohé recepty vhodné pro vegetariány jsem vyzkoušela a musím říci, že nám chutnají. Díky tomu jsem poznala a ochutnala tofu, tempeh, dozvěděla jsem se, co je seitan, naše stravování doma je pestřejší.

Mám ale důvody, proč bych se nechtěla živit touto stravou celoživotně. Jednak nám maso chutná. Nemusíme ho mít příliš často, máme nejraději drůbeží a rybí maso, ale jednou - dvakrát týdně si ho dáme opravdu s chutí. A za druhé mi jsou velmi proti srsti mnohá tabu, která si lidé vytvořili ohledně konzumace některých produktů. Úplně nejvíc mi vadí u některých náboženských směrů nakazování a zákazy určitých druhů potravin nebo jejich kombinace. Třeba židovská věrouka nakazuje mimo jiné nejíst vepřové maso a nekombinovat v jednom pokrmu masité a mléčné produkty. To bychom nikdy nemohli jíst například segedínský guláš  Já hlasuju pro možnost výběru. Ať si každý jí, co mu chutná, ale nevnucuje to ostatním.

Pro mne osobně jsou tedy vegetariáni nejméně problematickým alternativním výživovým směrem, pokud nezačnou někteří vykřikovat cosi o zvířecích mrtvolkách.

Veganství  je druh stravy, filozofie a životní styl, spočívající v odmítnutí konzumace živočišných produktů. S veganstvím je často spojeno odmítání jakéhokoli využívání zvířat k lidskému užitku.

Na rozdíl od běžného vegetariánství se veganství zříká konzumace nejen masa, ale i vajec a mléčných výrobků, někdy i medu. Mnoho veganů z přesvědčení také nesouhlasí s rybařením, myslivostí, kožešinovým průmyslem, cirkusy či zoo; důsledně brané veganství v užším slova smyslu odmítá používání výrobků z kůže, vlny a hedvábí nebo kosmetiky testované na zvířatech či živočišné složky obsahující. Veganství vyžaduje opravdu fundovaně vedené stravování, jinak hrozí nedostatek některých vitamínů, minerálů a omega -3 mastných kyselin.

Potud citace z wikipedie.

Militantní vegani vás ale budou přesvědčovat například o tom, že mléko je vlastně hnis z mléčné žlázy nebo že vajíčka jsou slepičí menstruace, což jsou velké nesmysly. Podle mého mínění je každý extrém škodlivý. Je chyba, když člověk uznává jen masitou stravu a pokud v jídle není alespoň kousek slaniny, když už ne kus masa, v nejlepším případě má hloupé řeči, v tom horším jídlo odmítne. Ale úplně odmítat sníst cokoliv živočišného je též nesmysl. Člověk je totiž svým založením biologicky všežravec a měl by se podle toho ve střídmé formě chovat. Neboli - je proti přírodě zcela odmítat živočišné pokrmy. A zošklivovat jídlo jiným, kteří nejsou stejného "vyznání",  si koleduje o výprask.

Vitariánství neboli raw  je výživový směr založený na přijímání jen tepelně neupravených potravin. Nejčastěji pouze rostlinného původu, tedy zeleniny, ovoce, ořechů, semen, naklíčeného obilí a luštěnin. Někteří pijí syrové mléko a jedí mléčné výrobky převážně z kozího nebo ovčího mléka. To však spíše jen v období přechodu na čistě rostlinnou stravu. Často se vitariánsky stravují v teplém ročním období i nevitariáni. Opět citace z wikipedie.

Střetla jsem se virtuálně i s militantní a evidentně sice nadšenou, ale nedostatečně poučenou vitariánkou, které se snažila u několika receptů lidi přesvědčit, že syrová mouka je přesně to pravé, co lidé potřebují ke správnému stravování. My jsme doma nikdy nesměli ochutnávat syrové těsto třeba na cukroví nebo buchty, protože je v něm syrová mouka a "zalepí ti střeva" - říkala mamka. Poučení vitariáni skutečně jedí syrové obilniny, ale rozhodně ne v podobě hladké pšeničné mouky, která obsahuje velké množství lepku, který, jak víme, skutečně způsobuje ve střevech různé neplechy včetně doživotní alergie - celiakie. Oni jednak konzumují zásadně celozrnné obiloviny (ale konkrétně pšenici asi úplně nejméně často) a jednak jsou tyto obiloviny většinou různě předkvašené nebo naklíčené, čímž se jejich stravitelnost velmi zlepšuje.

Jeden z důvodů, proč si občas ráda dám nějaké raw jídlo, ale trvale bych se jím živit nechtěla, je to, že bez teplého jídla nepřežiju. Aspoň jednou denně si dát teplé jídlo nebo nápoj je pro mne velmi důležité, zvlášť v zimním období. Když přijdu vymrzlá domů z práce, neumím si představit, že si dám studený salát a dost.

A závěr? Každý z těchto směrů má něco do sebe, ale ideálem asi je jíst vše v uměřeném množství, pokud nemáme nařízenou nějakou dietu.  

Pozn.: Článek kromě citací vyjadřuje pouze osobní pocity a názory autorky. Neklade si za cíl vzdělávat nebo poučovat, ani přesvědčovat o tom, že jen tento názor je správný  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář